Silikonové korektory

Při deformitách prstců se většinou využívají zejména sériově vyrobené korektory české a zahraniční provenience. Nouzově se mezi prstce vkládá vata nebo molitan.
silikon
halux
silikon03.jpg
Dále se používají noční korektory, které narovnávají zakřivené prstce ve spánku.

Nejnovější metodou, která je asi nejprogresivnější a harmonizující s nohou klienta je vytvoření individuálního silikonového korektoru podle potřeb odborníka a stavu nohy pacienta. Svoji roli zde hraje i obutí,  společenská aktivita klienta a celá řada dalších faktorů.

Individuální silikonové korektory se používají nejčastěji při vbočených palcích, kladívkovatění prstců, dají se však jimi i chránit i exponovaná místa na noze.

silikon04.jpg
silikon05.jpg
silikon06.jpg
Zhotovení odlitku trvá pouze několik minut, pracuje se podobně jako s plastelínou, vytvrdnutí probíhá 5-10 minut dle typu silikonu.  Dále se individuálně vyrobená pomůcka dobrušuje speciální frézkou podle požadavků terapeuta a i podle subjektivních pocitů pacienta.

Individuální silikonový korektor můžeme používat prakticky 24 hodin denně. Při potřebě zvýšené korekce se zhotovují pevnější noční korektory.
Vlastní pomůcka je v přirozené barvě kůže, je lehká, omyvatelná, dá se desinfikovat, netlačí a dá se nosit s jemnými ponožkami či punčochami celoročně.
silikon07.jpg
silikon08.jpg
silikon09.jpg
Efekt této korekce je potřeba většinou podpořit správným obutím, vytvořením individuálních termoplastických vložek s korekcí a další péčí o nohu, včetně péče rehabilitační a popř. i chirurgické.

Kontakty

MUDr. Miroslav Havrda
Podiatrická klinika Zdravá noha
MEDsport Hradec Králové s.r.o.
V Lipkách 1233/18a
500 02 Hradec Králové