Zdravá noha

logo_cps1.jpg
Naše centrum jako první v České republice začalo v roce 1998 poskytovat komplexní podiatrickou péči. Jde o komplexní diagnostiku, konzervativní léčbu a péči o nohy a nepřímo tak i celého pohybového aparátu. Centrum komplexní péče o nohu vzniklo na základě erudice zakladatele české podiatrie a víceprezidenta České podiatrické společnosti, MUDr. Miroslava Havrdy.
Česká podiatrická společnost vznikla v roce 2001 a sdružuje odborníky, kteří léčí nebo jiným způsobem pečují o lidskou nohu.
zdravanoha_logo2.jpg
 
Centrum komplexní péče o nohu „Zdravá noha“ je určeno pacientům, kteří mají bolesti nohou, trpí nemocemi, které mohou zhoršovat funkci dolních končetin, mají otlaky, mozoly, zarůstající nehty, deformity prstců, atd.
K tomu slouží nejen erudice pracovníků centra, ale i vybavení moderními diagnostickými přístroji. Na základě analýzy nejen nohou ale celého pohybového aparátu se potom po domluvě s pacientem přistupuje ke komplexní léčbě, případně je doporučováno chirurgické řešení a další pomocná vyšetření, které se provádějí na jiných pracovištích.

 

Velmi vítáme spolupráci všech odborníků i firem, kteří zasahují svými postupy i technicky do léčby nohou a pohybového aparátu.

Spolupracujeme s mnoha českými i zahraničními firmami, výrobci obutí, dovozci ortéz, pediatrických přístrojů a pomůcek. Používáme celou řadu speciálních termoplastických stélek, které dokážeme v technické dílně na počkání modifikovat a korigovat.Tyto ortézy jsou potom využitelné mnoho let v běžných, sportovních, společenských i speciálních botách.
auto.jpg

Příklad:

Po havárii si dáváme testovat auto na STK, kde se na válcích zjišťuje, zda auto nezatáčí, jak brzdí a dokonce se i zjišťuje účinnost tlumičů a čepů při jízdě na nerovném povrchu při řízené vibraci válců. Dozvíme se, zda kolo nehází a ráfek se doplňuje o vyvažovací olůvka.

Po úraze nebo operaci pohybového aparátu však většinou následuje klid, imobilizace, rehabilitace, popř. lázně. Všechno hradí dle sazebníku zdravotní pojišťovny a jde nepochybně o péči lege artis. Nikdo však již u nás (na rozdíl od péče lékařů např. v USA nebo na Novém Zélandě) nepátrá, co vlastně tento úraz (operace) způsobil za změny na našem pohybovém aparátu.

Není naše vysoká nemocnost bolestmi pohybového aparátu způsobena právě tím, že zatímco auta nejen opravujeme, ale i důkladně "vyšetřujeme", tak u člověka postupujeme jinak?


Umíme se stejně tak kvalitně starat o náš pohybový aparát?


Prakticky každý z nás měl nějaké poranění pohybového aparátu: výron kotníku, vyhozené koleno, úraz, zlomeninu, apod.
Měli jste po úraze zhotovenu "STK" kontrolu?

Spolupracujeme s tuzemskými i zahraničními výrobci dětské obuvi, máme přehled o sportovní obuvi a jsme schopni zajistit výrobu individuální společenské obuvi, pokud je to nezbytné. Do všech "zdravých" bot potom můžete používat speciální stélky Formthotics, které se dají přendávat. Do společenských a dětských bot potom modelujeme nalepovací půlvložky.

Kontakty

MUDr. Miroslav Havrda
Podiatrická klinika Zdravá noha
MEDsport Hradec Králové s.r.o.
V Lipkách 1233/18a
500 02 Hradec Králové