Vložky do společenských bot

1vlozky_business.jpg
2vlozky_hotove.jpg

Formthotics jsou biomechanickou oporou vaší nohy. K jejich přednostem patří:

  • dlouhodobé pohodlí
  • snížení únavy nohy a svalů
  • zvýšené tlumení otřesů
  • zlepšení kontroly pohybu
Formthotics se vyrábějí v různých typech a různých hustotách, aby vyhověly potřebám různých lékařských diagnóz.
3f_burgundy.gif
Burgundy  - nízká hustota
měkké, přizpůsobivé ortotikum. Vhodné pro diabetiky, pacienty se zánětem kloubů, starší pacienty a pacienty s citlivýma nohama.
4f_blue.gif
Blue - střední hustota
pevná, flexibilní ortetická podpora. Vhodné při léčbě kolenních obtíží, bolesti paty, poranění Achillovy šlachy a při bolestech holeňových dlah. Používá se pro biomechanickou kontrolu a stabilizaci nohy a dolní končetiny.
5f_red.gif
Red - vysoká hustota
tvrdé, polotuhé ortotikum. Pro velké zatížení, vhodné pro větší biomechanickou kontrolu, ortotikum je vystaveno velkému, opakovanému nárazu, anebo v případě nadměrného nošení obuvi.
6f_dual.gif
Dual density - kombinovaná hustota
spojení dvou hustot - pevná modrá hmota jako podklad, měkká hmota navrchu. 
7f_work.gif
Work
Stélky jsou konstruovány podobně jako stélky Dual density. Dají se použít do všech typů pracovní obuvi, svojí barevnou kombinací se hodí i do obuvi otevřené.
8f_shockstop.gif
Shock Stop
Spojení dvou hustot - pevná modrá hmota je stejná jako u vložek Dual density, horní vrstva má 5x větší absorbci nárazů. Ideální pro handicapované jedince, po operacích kyčlí, kolen, při degenerativních stavech nohou ...
9f_black.gif
Black
Nižší pevné stélky vhodné pro větší zátěž. Díky antracitové barvě výborně splývají s obuví. Pro svou dlouhodobou životnost obzvláště vhodné do pracovní obuvi.
10f_comfort.gif
Comfort - jedná se o velmi tenké 3/4 vložky, které mají prodlouženou životnost. Svým tvarem se dají používat nejen do bot na běžné chození, ale vejdou se i do dámských společenských bot (boty na podpatku s nízkým nártem, lodičky, speciální boty na tanec, apod.) Vložky se vloží do boty a podlepí lepící páskou v patní části. 
11f_junior.gif
Junior jedná se o 3/4 vložky se speciálním designem pro dětské nohy, které nemají vyvinuty klenby. Již při vertikalizaci dítěte ve 2. roce věku je možné v případě potřeby efektivně zasáhnout. Vyrábějí se ve 4 velikostech, opět se vlepují do dětské obuvi.

Kontakty

MUDr. Miroslav Havrda
Podiatrická klinika Zdravá noha
MEDsport Hradec Králové s.r.o.
V Lipkách 1233/18a
500 02 Hradec Králové