Formthotics

Formthotics
FORMTHOTICS jsou revolučním typem na míru zhotovitelných stélek.
 
Obrovskou předností je možnost tvarovat Formthotics po zahřátí podle nohou a bot klienta.
 
Výsledkem jsou individuální odlitky, které zcela harmonizují s funkcí lidské nohy.
Formthotics
 
 
Termoplastické vložky Formthotics se vyrábějí zbrušováním bloku polyetylénové pěny do speciálního kapkovitého tvaru.
 
Uzavřená buněčná struktura zajišťuje celkovou odolnost proti vodě, působí jako termoizolant.
 
Formthotics také obsahují Ultra-Fresh, mezinárodně uznávanou antifungicidní a antibakteriální látku, která zpomaluje a zabraňuje růstu škodlivých mikrobů a bakterií z nečistoty.
harmonická jednota
  •  zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce
  • ideálně podpírají nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolena
  • podstatně zlepšují stoj, chůzi, běh včetně rychlých startů i náhlých brzdění, ulehčují odraz i dopad
  • svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovy šlachy, zlepšují činnost žilně-svalové pumpy
Životnost stélek je obvykle 2násobek životnosti standardní obuvi. Snižuje se mnoha faktory např. poškozením funkce nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, používáním měkkých modelů stélek, nadváhou. Je závislá i na pravidelné údržbě.
 
Údržba Formthotics je snadná. Jednoduše se umyjí mýdlem, jemným kartáčkem a teplou vodou, opláchnou, vysuší ručníkem a vrátí zpět do bot.
U některých modelů stélek je potřeba zvýšená ochrana před ostrými předměty (např. kamínky nebo antuka v botách, obouvání pomocí lžíce na boty).
 
Modelace
Nejprve se vyndají původní stélky z vašich bot. Potom se podle velikosti vašich nohou, typu činnosti popřípadě podle postižení pohybového aparátu vyberou vhodné stélky Formthotics a přesně se umístí do bot. Několik minut jsou stélky v botách nahřívány speciálním fénem na potřebnou teplotu (70 - 90 oC).
Potom si rychle obujete a pevně zašněrujete boty s nahřátými stélkami a vyškolený asistent s vámi provede několik speciálních cviků, jejichž výsledkem je dosažení přesného otisku vašich nohou do stélek.
Na základě podiatrického vyšezření se dají termoplastické vložky dále vypodkládat a doupravovat, čímž je možné ovlivnit řadu problémů nohou a celého pohybového aparátu.

Kontakty

MUDr. Miroslav Havrda
Podiatrická klinika Zdravá noha
MEDsport Hradec Králové s.r.o.
V Lipkách 1233/18a
500 02 Hradec Králové